GIPSZKARTON RENDSZEREK
A gipszkarton rendszerek magukba foglalják a beépítéshez szükséges tartó- és vázszerkezetet, a függesztő-, rögzítő- és kötőelemeket, továbbá minden kiegészítő és kapcsoló elemet, melyek hozzájárulnak a más épületszerkezetekhez való kapcsolat kialakításához, valamint berendezések és szerelvények elhelyezéséhez és biztonságos rögzítéséhez. E korszerű építési követelmények kielégítésének ilyen szintje tette lehetővé a gipszkarton szerkezeti rendszerek széles körű elterjedését a magasépítés minden területén.
Kevesen tudják, de a gipszkarton nagyon környezetbarát. A következő elemekből áll: 12 régetű karton, gipsz, víz. Ezek mind természetes anyagok, amelyek előállítása és beszerelése nem terheli a könyezetet, sőt, a munka során keletkező hulladék is környezetbarát. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni, ezért a szakemberek is szeretik. Az egészségre egyáltalán nem károsak.
Mire jók a gipszkarton rendszerek?
Ideális előtétfal, mennyezet és válaszfal készítésére, valamint tetőtérbeépítésre. Kiváló hőszigetelő tulajdonságainak köszönhetően előtétfalként vagy álmennyezetként belülről szigeteli helyiségeinket, illetve elrejti a nem falba süllyesztett vezetékeket, miközben rendkívül tűzállóak. Gipszkarton rendszerekből épített válaszfalak olcsóbb, gyorsabban kivitelezhető megoldást kínálnak, mint a téglafalak, ám funkciójukat tekintve szintén kiválóak. Tekintse meg választékunk!
Az álmennyezetek remek lakberendezők, hiszen bármilyen színt vagy formát fel tudnak venni. Leggyakrabban a rejtett világításokhoz használják őket. A gipszkarton álmennyezetet fa vagy fém tartókkal építik be, funkciójuk sokféle lehet: lehet, hogy csak szimplán takarják a födémet, vagy csökkentik a belmagasságot, de esztétikailag látványos mennyezetek is kialakíthatók így.
Szárazvakolati rendszerek – a szárazvakolatok gyors, tiszta és rugalmas megoldást kínálnak az építés során. A szárazvakolat alapfunkciója, hogy akár újonnan épített, akár korábban készült, vakolatlan felületeket burkolni tudjunk, ragasztó habarcs segítségével. Azaz ez a megoldás nem igényel szerkezet építést, így jelentősen meggyorsítja a munkát.
Gipszkarton előtétfalat akkor célszerű építenünk, ha a helység fala akusztikai megerősítést igényel, vagy javítani szeretnénk a meglévő falszerkezet hőszigetelési tulajdonságát, vagy éppen csak egyszerűen javítani kívánjuk a meglévő falszerkezetek felületét. A monolit falak tömegének további növelése helyett szereljünk fel előtétfal-rendszereket, ezzel javítva az akusztikai teljesítményt akár + 10 dB-lel.
Gipszkarton előtétfal alkalmazásával el tudjuk rejteni a nem kívánatos épületgépészeti vezetékeket.
Gipszkarton előtétfal óriási előnye a hagyományos kerámia falazattal szemben, hogy egyáltalán nem kell vésni a falat. Ezzel sok időt és pénzt spórolunk meg, és rengeteg koszt elkerülünk az építkezés alatt.
Gipszkarton lapok
-
Normál gipszkarton lap (RB)
-
Impregnált gipszkarton lap (RBI)
-
Tűzgátló gipszkarton lap (RF)
-
Méretek: 1200x2000x12,5mm
Gipszkarton profilok
-
Álmennyezetek és előtétfalak vázszerkezeti eleme:
-
UD30
-
CD60
-
-
Válaszfalak vízszintes padló és mennyezet csatlakozó profilja:
-
UW50
-
UW75
-
UW100
-
-
Válaszfalak függőleges falváz profiljai:
-
CW50
-
CW75
-
CW100
-
-
Válaszfalak merevítő profiljai:
-
UA50
-
UA75
-
UA100
-
Gipszkarton tartozékok:
-
Direkt függesztők
-
Állítható kengyel
-
Dupla rugó
-
Rugós függesztő
-
Szemes függesztőhuzal
-
Derékszögű horgony
-
CD toldó
-
Keresztösszekötő
Kazettás álmennyezeti tartók:
-
-
Főtartó profil
-
Kereszttartó profil
-
-
Elválasztó tartó
-
Szegő profil